faenar031-57248364 گلپایگان , شهرک صنعتی (جاده خوانسار) فاز 1 , خیابان تولید 5

درباره ما

شرکت فن آوری ذوب درسا تولید گلپایگان

این شرکت در سال 1394 تاسیس و فعالیت تولیدی خود را از سال 1396 در عرصه صنعت آلومینیوم آغاز نموده و با تلاش و درایت مدیران متخصص و مجرب، طی مدت کوتاهی توانسته است اقدام به تولید بهترین شمش آلیاژی استاندارد از لحاظ کیفیت در تمامی انواع آن نماید.
همکاری با شرکت ها و تولیدکنندگان معتبر فعال داخلی از جمله مجموعه های خودرو سازی و صنایع لوازم خانگی و گرمایشی و همچنین کسب جایگاهی شایسته در این صنعت در این مدت کوتاه از بزرگترین دستاوردهای این شرکت می باشد.

این شرکت با اتکا به شعار (فروش پایان یک معامله نیست) و دارابودن مزیت های رقابتی (کیفیت ممتاز ، قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت بازار و شرایط پرداخت مناسب ) ضمن ایجاد رضایت و اعتماد در مشتریان توانسته به راحتی در بازار فروش به رقابت بپردازد.

در ادامه شما را با توانایی ها و مزیت های رقابتی این شرکت بیشتر آشنا میسازیم…

ویژگی ها فیزیکی و شیمیایی آلومینیوم :

در یک حجم مساوی، وزن آلومینیوم تقریبا یک سوم وزن فولاد، مس و برنج است. یک متر مکعب آلومینیوم حدود 77 کیلو گرم وزن دارد. در حالی که وزن یک متر مکعب فولاد 220 کیلوگرم است. سبکی وزن در مصنوعات آلومینیومی از مزایای بسیار مهم تلقی می شود. سبکی وزن آلومینیوم علاوه بر کاهش هزینه های حمل و نقل آن، سبب شده است که از نظر قیمت با فولاد رقابت کند.

تلفیقی از استحکام بالا و سبکی وزن ، فقط در چند ماده در طبیعت وجود دارد. استحکام بالای برخی آلیاژهای آلومینیوم قابل مقایسه با استحکام فولاد ها است. این مزیت سبب شده است تا آلومینیوم در صنایع خودروسازی ، دفاعی و نظامی، هوا-فضا، ساختمانی، حمل و نقل و بسته بندی کاربردهای گوناگونی را پیدا کند.

آلومینیوم را می توان با روش های مختلف شکل دادن فلزات ، تغییر فرم داد. آلومینیوم به سادگی به صورت لوله، میله، صفحه، فویل و قطعات ریختگی با اشکال مختلف در می آید. مثلاً فویل های نازک 004/0 میلی متر با روش نورد به راحتی امکان پذیر است.
آلومینیوم همچنین قابلیت اتصال به روش های جوشکاری، لحیم کاری، چسب کاری و پرچ کاری دارد.

برخی از آلیاژهای آلومینیومی چنانچه در یک محدوده خاص تحت تاثیر نیرو یا ضربه قرار گیرند، پس از برداشتن نیرو می توانند دوباره حالت اولیه خود را به دست آورند. از این ویژگی آلومینیوم در طراحی و ساخت محصولاتی که به استحکام و انعطاف پذیری نیاز دارند. بسیار استفاده می شود.

سطح قطعات آلومینیوم زنگ نمی زند ، زیرا آلومینیوم با اکسژن هوا ترکیب می شود و یک لایه فشرده آلومینیوم تولید میکند، این لایه فشرده که ضخامت آن فقط چند هزارم سانتی متر است. مانع از تماس اکسیژن با لایه های زیرین آلومینیوم می شود و از اکسید شدن بیشتر قطعه جلوگیری می کند. بنابراین اکسیدکردن سطوح قطعات آلومینیوم خوردگی آن در محیط های مختلف مانند هوای مرطوب، آب دریا و محدوده گسترده ای از سایر مواد فیزیکی و شیمیایی پیشگیری می نماید.

آلومینیوم بعد از نقره ، مس و طلا هادی ترین فلز است ، به خاطر همین خاصیت در ساخت ظروف آشپزخانه، مبدل های حرارتی آبی و روغنی و … بسیار پرکاربرد می باشد.

آلیاژهای جامد آلومینیوم که دارای لایه اکسیدی سطحی هستند غیر سمی اند و در صنایع بسته بندی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی به طور گستردهای بکار می روند. بعلاوه آلومینیوم سطحی صاف و غیر متخلخل داردکه از جذب مواد خارجی و باکتری ها جلوگیری می کند. آلومینیوم می تواند در تماس بسیار نزدیک و فشرده با مواد غذایی قرار گیرد بدون اینکه بر روی طمع، رنگ و بوی آن تاثیر بگذارد.
علاوه برموارد استفاده فوق الذکر، از آلومینیوم در طبابت و جراحی نیز استفاده می شود. برای مثال در خون بندی زخمها و تنگی نفس از پودر آلومینیوم استفاده می کنند.

در یک حجم مساوی، آلومینیوم مانند مس حدود 62 درصد الکتریسیته را از خود عبور می دهد. بعد از نقره مس و طلا بالاترین هدایت الکتریکی را دارا می باشد. اما در یک وزن برابر آلومینیوم می تواند دو برابر مس هادی الکتریسیته باشد. به این ترتیب استفاده از آلومینیوم در انتقال الکتریسیته، بسیار مقرون به صرفه است. به همین دلیل در ایستگاه ها و نیروگاه برق، عموماً از آلومینیوم استفاده می شود.

یک متر مکعب آلومینیوم خالص 2827/8 کیلوگرم وزن دارد و یک مترمکعب از سنگین ترین آلیاژهای آلومینیوم دارای وزنی حدود 2953 کیلوگرم است. که این سنگین ترین آلیاژهای آلومینیوم حداقل 1678 کیلوگرم در هر متر مکعب سبکتر از وزن هم حجم سایر فلزات ساختمانی است. این مزیت باعث حمل و نقل ارزانتر – ظرفیت بیشتر و صرفه جویی در زمان می شود.

چرا آلومینیوم آلیاژی ؟

آلیاژهای آلومینیوم آلیاژهایی با خاصیت فلزی هستند که معمولاً شامل 90-96% آلومینیوم بوده و علاوه بر آن دارای یک یا چند عنصر دیگر هستند که به منظور بهبود خواص به آلومینیوم افزوده شده اند . معمولاً این آلیاژهای علاوه بر عناصر آلیاژی اصلی شامل چندین عنصر آلیاژی فرعی نیز هستند که مقدار بسیار کمی داشته ولی تاثیر زیادی بر خصوصیت های آنها دارند.

کیفیت محصول در درسا تولید :

شرکت درسا تولید گلپایگان با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه پرایمری و بهره گیری از بروزترین فرایند کنترل کیفیت و همچنین بکارگیری نیروهای مجرب توانسته است تا موفق به کسب گواهی نامه های متعدد مدیریت کیفیت (Iso) و مدیریت محیط زیست گردد.
این شرکت ظرفیت تولید خود را در هر شیفت کاری به 40 تن شمش آلیاژی رسانده است البته همواره افزایش ظرفیت تولید با انجام اقدامات کیفی و به حداقل رساندن بهای تمام شده شمش تولیدی از مهمترین برنامه های سالانه شرکت می باشد.

آزمایشگاه و کنترل کیفیت :

واحد کنترل کیفیت شرکت درسا ذوب با بهره وری از آخرین تجهیزات آزمایشگاهی و متدهای کیفی (نظیر فیلترگذاری سرامیکی در چند مرحله – گاز زدایی مذاب طی چندین مرحله و از بین بردن آخال ، مک و ناخالصی در شمش ها- کوانتومتر – اسپکترومتر- میکروسکوپ متالوگرافی – تجهیزات برش و تراش و پولیشرنمونه آلومینیوم – دستگاه سختی سنج- دستگاه دانسیته – دستگاه تست کشش- نمونه های مرجع- دستگاه گاز زدایی بسیار پیشرفته و …) نهایت تلاش خود را در تولید شمش های با کیفیت بالا انجام می دهد.

تجهیزات تولیدی :

شرکت درسا تولید گلپایگان به لحاظ تازه تاسیس بودن از تجهیزات بروز و جدیدی بهره گرفته است که از جمله ی آن می توان به کوره های ذوب آلومینیوم با گاز زدایی مذاب در چند مرحله و دستگاه های تخلیه تمام اتوماتیک در کار تولید شمش اشاره نمود.
در ضمن واحد کنترل کیفیت این شرکت با بهره مندی از آخرین تجهیزات آزمایشگاهی که یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های ایران را در اختیار دارد، نهایت تلاش خود را در تولید شمش های با کیفیت بالا انجام می دهد.

این شرکت علاوه بر تولید آلیاژهای استاندارد ( LMها – AS9 – AS5 – AS7- ADC12- سری A413- سری 380 و …) توانایی تولید آلیاژهای مطابق با سایر استانداردهای شرکتی- ملی- بین المللی و یا سفارشات خاص مشتریان را داراست.
ما در راستای رضایت مندی مشتری و با بهره گیری از نیروهای مجرب، و خط تولید توانمند خود قادر به تحویل محصول ظرف مدت 48 ساعت پس از ثبت سفارش می باشیم.